Botanicula

Botanicula 1.0.12

Inspirująca przygoda w stylu point-and-click

Botanicula jest grą przygodową typu point-and-click, która łączy w sobie proste zagadki z odkrywaniem ciekawych miejsc i bohaterów. Pomysłowy gameplay jest zasługą zespołu odpowiedzialnego za Machinarium. Gra dostępna jest teraz dla iPada po wcześniejszym wydaniu wersji na Windowsa i komputery typu Mac. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wciągająca rozgrywka
  • Piękne otoczenie i zabawne stworzenia
  • Doskonała ścieżka dźwiękowa
  • Proste sterowanie

Wady

  • Brak systemu podpowiedzi
Więcej

Doskonały
9

Botanicula jest grą przygodową typu point-and-click, która łączy w sobie proste zagadki z odkrywaniem ciekawych miejsc i bohaterów. Pomysłowy gameplay jest zasługą zespołu odpowiedzialnego za Machinarium. Gra dostępna jest teraz dla iPada po wcześniejszym wydaniu wersji na Windowsa i komputery typu Mac.

Jeśli pójdziesz dziś do lasu...

W grze śledzimy losy pięciu leśnych istot, które walczą z inwazją pasożytów zagrażających lasowi. Botanicula to nie jest zwyczajna gra point-and-click. Oprócz ciekawej historii skupia się przede wszystkim na interakcji i zmyśle badawczym graczy.

Botanicula jest zaskakująco długa i rozbudowana, z dużą liczbą zagadek i sporym obszarem do odkrycia. Drzewo podzielone jest na kilka ekranów, a na każdym możemy komunikować się z tamtejszą fauną i florą na wiele sposobów. Czasem można coś zrobić tylko dla zabawy, a czasem, żeby rozwiązać zagadkę. Nie znajdziemy tutaj długich i monotonnych rozmów, tylko piękne animacje oraz wspaniałą ścieżkę dźwiękową.

Botanicula posiada również elementy do zbierania. Za każdym razem, kiedy odkryjemy nowe stworzenie, odblokujemy kartę. Zachęca to nas do dokładnego zbadania świata i poznania jego każdej tajemnicy.

Adaptacja gry na iPada

Botanicula została dobrze przeniesiona na iPada. System z różnymi widokami części drzewa bardzo dobrze nadaje się do koncepcji tabletu. Naciskanie na mniejsze elementy lub bohaterów sprawia jednak odrobinę problemu i nie jest tak precyzyjne, jak klikanie myszką w wersji dla komputerów. Nie wpływa to jednak tak mocno na rozgrywkę.

Gra nie posiada żadnego systemu podpowiedzi, chociaż czasem taka funkcja by się przydała. Zagadki są bowiem bardzo pomysłowe, co niekiedy zmusza nas do dłuższej chwili zastanowienia. Jednak w momentach utknięcia w którymś miejscu gry, byłoby miło móc skorzystać choćby z maleńkiej wskazówki.

Piękno natury

Botanicula nie chciała zostać kolejną prostą i zwyczajną grą. Autorzy zadbali o piękną grafikę. Poziom szczegółów w grze oraz ich rozwinięcie wymagało z pewnością wielu godzin pracy. Twórcy Botanicula z pewnością zasłużyli na wielkie uznanie.

Dobra zabawa na łonie natury

Botanicula to przyjemna i relaksująca gra dla całej rodziny. Świat gry jest wspaniały i potrafi wprowadzić w klimat urokliwego miejsca. Chwilami pozwala wręcz poczuć, jakbyśmy przenieśli się w tę krainę pośród zielonych drzew.

Botanicula

Download

Botanicula 1.0.12